רחוב שרה 4, באר-שבע
...מסדרים ומנקים קצת, עוד רגע בבקשה

שירותי ענן: מהם ומדוע הם נחוצים לכל עסק בשנת 2021?

קקדו טק | עלה ב: 16.02.21

נגיף הקורונה שפרץ לחיינו בתחילת שנת 2020 היה יכול להיות מפחיד ומאיים אף יותר אם היה מגיע טרום המצאת שירותי הענן – המספקים לנו את האפשרות לגשת לכל המידע של העסק בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מהבית. מה הם שירותי ענן ומדוע אף עסק לא יכול להתקיים בלעדיהם בעולם החדש?

העולם מתקדם בקצב מסחרר. אם עד לפני 20 שנה היינו צריכים לשמור את המידע שלנו על גבי דפים פיזיים מתויקים במאות או אלפי קלסרים שממוקמים בתוך חדר ארכיון מסורבל ולא נגיש, ועד לפני קצת פחות מעשור העברנו את כל המידע שלנו למחשבים שנמצאים במשרדי החברה ונאלצנו להתמודד עם בעיות גישה בשעות שאחרי העבודה, נושאים של פרצות אבטחה, וירוסים והעלמות של מידע חשוב שלא גיבינו בזמן, ושלל בעיות נוספות – כיום, בשנת 2021, כל המידע שלנו נשמר על גבי טכנולוגית ענן מאובטחת ביותר המספקת לכם את האפשרות ליצור גישה למידע שלכם בקלות ובמהירות מרבית, מכל מקום ובכל זמן.

 

מהם שירותי ענן?

שירותי ענן ניתנים למשתמש על ידי שרת מרוחק שאינו בהישג יד המכונה "ענן", אליו מתחברים בצורה פשוטה ומהירה דרך האינטרנט. אם בעבר הקבצים והתיקיות שאוחסנו על גבי המחשב הפרטי – נמצאו רק עליו, והגישה אליהם הייתה רק דרכו, שירותי הענן מאפשרים לנו גישה, גיבוי, העברה ושיתוף של תכנים דיגיטליים באמצעות רשת האינטרנט, וללא שימוש בעזרים חיצוניים דוגמת כוננים ודיסק און קי. הענן מהווה את סביבת העבודה היחידה של עובדי הארגון. במילים אחרות – המידע שהעובדים שלכם צוברים במהלך יום העבודה מועלה באופן עצמאי וסדיר לענן שלכם ומגובה שם. כך, יכול מנהל העסק להיות בטוח כי הנתונים נשמרים בכל רגע נתון ואינם מתאדים עם הזמן, או נמצאים בסכנה ממשית כאשר מתעוררת תקלה טכנית במחשב ועלינו לאתחל אותו, או שאנו עומדים בפני מתקפת וירוסים המאיימת על עתידו של הארגון או העסק.

 

למי שירותי הענן מתאימים ומה הם מציעים?

שירותי הענן הכרחיים ומועילים לכל עסק המתחיל את דרכו או קיים זמן רב וחייב להתאים את עצמו לעולם החדש. מגוון היתרונות שמציעים שירותי הענן לעסקים הינו רחב וחסר תחליף – במיוחד בשנת 2021, נוכח המעבר לעבודה מהבית במסגרת ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההבנה בהמשך כי עבודה מהבית הינה יעילה ופרודוקטיבית יותר. כמה יתרונות עיקריים:

  • אבטחת המידע – כל החומר מגובה במערכת הבטוחה והמתקדמת ביותר, שמתעדכנת באופן עצמאי ותדיר ומתאימה עצמה לכל אתגרי האבטחה הקיימים. המידע מאוחסן בחוות שרתים בינלאומיות של החברות הגדולות בעולם, כך שנוכל להיות בטוחים שהחומרים שלנו בידיים טובות.
  • זמינות ומהירות – גישה למידע בכל זמן, מכל מקום ודרך מגוון רחב של מכשירים. ניתן לגשת לענן בקלות ובמהירות באמצעות כל סוג של מכשיר חכם (טלפונים חכמים, טאבלטים, מחשבים ניידים, מחשבים נייחים, טלוויזיות חכמות וכן הלאה).
  • חסכון באנרגיה ומשאבים – ספקי ענן מאפשרים ללקוחות לשכור שירותי מחשוב כגון שרתים, אחסון, בסיסי נתונים, תקשורת ותוכנה על גבי האינטרנט. כך, מתאפשר חיסכון עצום בהוצאות על ציוד ותוכנות תשתית, אחזקה וטיפול בשרתים והכי חשוב – שירותי הענן מסירים מעליכם את כל ההתעסקות הנוגעת לניהול אחסון המידע שלכם, וחוסכים לכם זמן עבודה ואנרגיה. חברות המספקות שירותים אלה בדרך כלל גובות על בסיס שימוש בשירות, בדומה לחיוב עבור חשמל או מים בבית, והדבר תורם להוזלת העלויות הכללית.

 

מה צופן לנו העתיד?

טכנולוגיית הענן כבשה את תחום שימור וניהול הידע בשנים האחרונות. עסקים פרטיים וארגונים קטנים עד ענקיים מנהלים את תשתיות המחשוב שלהם ואת תוכניות הפיתוח, התחזוקה וניהול המשאבים בעזרת שירותי ענן, המשמשים כפתרון יחיד ומוצלח ביותר לנושאים של אחסון מידע, גיבוי מאובטח וגישה מהירה וזמינה מכל מקום ובכל זמן. אפשר לומר בביטחון מלא – בעוד כמה שנים עסקים שלא משתמשים בשירותי ענן ייחשבו מיושנים ויצטרכו להתאים עצמם לקצב החדש של ההתנהלות, אחרת יימצאו עצמם מדשדשים מאחור.

החלטתם שאתם רוצים לא רוצים להישאר מאחור? מצוין.

חברת קקדו טק תעזור לכם להבין את הצרכים שלכם משירותי הענן ותתאים עבורכם את הפתרון הטוב והיעיל ביותר עבורכם. לאחר שנשוחח ונבין את הצרכים והרצונות שלכם, נרכז עבורכם את כל המידע והפרטים שאתם חייבים לדעת ונמצא עבורכם את הפתרון האולטימטיבי בהתאם לכל התנאים והאתגרים שעומדים בפניכם. בנוסף, נשמח להראות ולספר לכם על הניסיון הרב שלנו ועל הפרויקטים שביצענו עד כה בענן, ובכלל.

דברו איתנו – 08-623-0135 | Shahar@k-t.co.il

לא כדאי לפספס גם את אלו..

שירותי IT במיקור חוץ 2021: כל היתרונות
העסקת עובדים והכשרתם? התמודדות עם תקלות מחשוב שצצות בכל יום? חשיבה תמידית על התקדמות לכלים טכנולוגיים חדישים כדי ..
שמור על הכסף שלך! כל המידע על הוזלת עלויות תקשורת בעסק
בעולם בו זמן הוא המצרך היקר ביותר – רוב העסקים טסים על אוטומט ולא עוצרים לבדוק האם שירותי ..
8 דרכים להגן על עצמכם ממתקפת סייבר בשנת 2021
תעצרו לרגע ותספרו עד 5. בזמן שספרתם נולדו 21 תינוקות, מתו 9 אנשים, הועלו 300 תמונות חדשות לאינסטגרם, ..
לכל הכתבות >

יש לכם שאלות? נשמח לענות!

    הלינק הועתק
    דילוג לתוכן