0
טלפון: 08-623-0135
דואר אלקטרוני: office@k-t.co.il
שירותי גיבוי בענן

שירותי גיבוי בענן

בעבר, בעלי עסקים גדולים כקטנים היו נאלצים לשמור אלפי אישורים ומסמכים, בתוך קלסרים גדולים ומאובקים. הנתונים הכתובים במסמכים ובאישורים הללו היו חיוניים לתפעול העסק, ולעיתים קרובות היה על בעלי העסקים להציגם ולהשתמש בהם. הקלסרים הללו תפסו מקום רב, והיו חשופים לאי – אלו מזיקים דוגמת חרקים, לחות, אבק ופגעי מזג אויר.

הודות להתפתחות הטכנולוגיה, רוב המידע הקשור לניהול וארגון העסק, נשמר כיום במחשבים השונים. לחיצת כפתור פשוטה מובילה את בעל העסק לאיתור המסמך הרצוי תוך כמה שניות, בניגוד לחיפוש הידני שהיה אורך לעיתים דקות ארוכות ומיגעות. אם בעבר היה חשש כי מפגעים טבעיים יזיקו למסמכי העסק, כיום החשש העיקרי נובע מתקלות טכנולוגיות העלולות לגרום למחיקת הנתונים, גניבת המחשב ועוד. לפיכך, על כל בעל עסק, חברה ואף אנשים פרטיים להשתמש בשירותי גיבוי בענן, במטרה לשמור על ביטחון הנתונים הממוחשבים.

מהם שירותי גיבוי בענן?

גיבוי בענן הינו למעשה שמירת הנתונים הממוחשבים על ידי חברה ממוחשבת חיצונית. כל קובץ, מסמך או נתון רצוי השמור במחשב מקבל גיבוי אוטומטי, ונשמר בשרתים של החברה החיצונית. הצפנה מתוחכמת מסייעת במעבר המידע, וכך נמנעת הדלפת מידע ופריצה על ידי האקרים, בניגוד לאחסון בענן (דרופבוקס, ג'ימייל ודומיהם) הנשמר ללא הצפנה ובשרתים ציבוריים, ולפיכך נתון כל העת למתקפות ופריצות. מלבד הגיבוי המוצפן, יתרון נוסף של שירותי גיבוי בענן הוא היכולת לשחזור מסמכים ישנים ביותר, כאשר לעיתים אפילו ניתן לשחזר מסמכים אשר נכתבו כשלושה חודשים טרם בקשת השחזור. אפילו אם העובד מחק את הקובץ במחשבו האישי, הוא נשמר בשרת הגיבוי. אם לא די בכך, שירותי גיבוי בענן מאפשרים גישה לנתונים מכל מכשיר, לרבות מכשירים סלולריים, טאבלטים ועוד.

ספק שירותי גיבוי בענן

כאמור, שירותי גיבוי בענן אמונים על גיבוי כלל הנתונים והקבצים, להם לא אחת קיימת חשיבות עצומה. במטרה לקבל שירותי גיבוי יעילים, איכותיים ונטולי תקלות, מומלץ לפנות לחברה מוכרת ומנוסה בתחום דוגמת קקדו טק, אשר מציגה ניסיון עשיר, מוניטין חיובי, ומבחר רחב של לקוחות המרוצים ומסופקים משירותי הגיבוי בענן שהחברה מספקת.